Zabawy na urodziny

Zabawy na urodziny

2020-12-15

Urodziny to okazja do świetnej zabawy. Można wybrać tradycyjne rozrywki lub te bardziej kreatywne. Ważne jest by wszyscy goście świetnie się bawili i miło spędzili czas. Na pewno inne atrakcje zapewni się urządzając urodziny w lokalu, a jeszcze inne decydując się na "rajd" po miejskich knajpach czy imprezę w plenerze. Zatem jakie zabawy na urodziny warto wybrać?

Pokaz laserowy 3 D i pląsy w rytmie świateł

Urodziny to czas na fajerwerki? Niekoniecznie dosłownie, wszak wiele osób już od nich odchodzi. Znacznie lepszym wyborem jest pokaz laserowy 3D w rytm muzyki. Można go obserwować na zewnątrz z pewnej odległości. Taka atrakcja nie jest tania, jednak na pewno spodoba się zaproszonym gościom. Mogą przy tym pobujać się i potańczyć, a wrażenia estetyczne są niezapomniane. Ciekawą rozrywką może być także wspólne obejrzenie video hologramu, czyli trójwymiarowego obrazu wirtualnej rzeczywistości. Można także zadbać o gogle wirtualnej rzeczywistości dla uczestników imprezy, a także rozrywki virtual reality. Oczywiście taka atrakcja nie powinna trwać przez całą imprezę. Obserwacja osoby będącej w wirtualnym świecie może być dość zabawna dla innych uczestników imprezy.

Zabawy towarzyskie, czyli gry karciane

Na urodzinach, podobnie jak na imprezach typu wieczór panieński czy kawalerski można również zadbać o zabawy towarzyskie. Tu pomocne mogą być gry karciane typu "prawda czy wyzwanie". Taka zabawa rozkręca imprezę, a dodatkowo pozwala jej uczestnikom lepiej się poznać. Można postawić również na coś prostszego typu "Tabu", czyli zabawę w odgadywanie bez używania zakazanych zapisanych na kartach słów. Taka zabawa na pewno sprawdzi się także gdy na imprezie będą również dzieci, gdyż mogą w niej uczestniczyć.

A może atrakcje w plenerze? Wybierz coś wyjątkowego. A może to zaproszeni goście zrobią Ci niespodziankę?

Poza pokazem laserowym w plenerze może odbywać się wiele atrakcji. Jazda na mechanicznym byku to absolutna klasyka i taki sprzęt można wypożyczyć, ale w ramach urodzin można również wybrać się wspólnie na tor wyścigowy albo lądowisko dla spadochroniarzy i paralotniarzy i spróbować swoich sił w tych ekstremalnych rozrywkach. Dla mniej żądnych wrażeń można przygotować atrakcję w postaci lotu balonem. Jedna z tych atrakcji może być także prezentem dla solenizanta od zaproszonych gości.

Oczywiście na imprezie urodzinowej nie może zabraknąć zabaw w rytm muzyki. Tu można zapożyczyć nawet tradycyjne zabawy weselne, oczywiście zaadaptowane na potrzeby urodzin. Sprawdzą się one jeśli robi się łączoną imprezę urodzinową z rocznicową. Zabawa w karocę czy worek pełen niespodzianek w którym goście znajdują ciekawe przebrania dla siebie to jedne z propozycji. Jedno jest pewne zabawa na pewno nie może odbywać się cały czas przy stole, gdyż warto zapewnić swoim gościom inne atrakcje. Muzyka to absolutne minimum. Oczywiście do zabaw nie można nikogo zmuszać, wszak chodzi o to by każdy dobrze się bawił jako uczestnik bądź obserwator tego co się dzieje.