Prezenty dla babci i dziadka zrobione przez dzieci

Prezenty dla babci i dziadka zrobione przez dzieci

2020-12-15

Dzień Babci i Dziadka to dni, kiedy wnuki przynoszą im drobne upominki. Poza czekoladkami, czy kawą lub dobrą herbatą dzieci mogą podarować coś od siebie, czego nie kupili za nich rodzice. Dobrym wyborem będą zatem prezenty dla babci i dziadka zrobione przez dzieci. Oczywiście rodzice mogą trochę pomagać.

Laurki z wycinanek to zawsze dobry pomysł

Najlepsze prezenty to te płynące prosto z serca, wszak są one językiem miłości. Własnoręcznie przygotowane przez wnuki ucieszą dziadków zdecydowanie bardziej niż te kupione. Na pewno dzieci mogą wykonać laurki. Ciekawym wyborem są te z wycinanek, które bardzo łatwo przygotować. Otóż na brystolu wystarczy przykleić serduszka z wycinanek w różnych kolorach, następnie pozostaje już tylko złożenie brystolu i wypisanie życzeń. Alternatywą dla wycinanek są naklejki. To opcja dedykowana dla młodszych dzieci, które nie radzą sobie jeszcze z wycinankami.

Rysunki dla babci i dziadka

Gdy dzieci są jeszcze bardzo małe to warto wspólnie z nimi wykonać rysunek. Tutaj są dwie możliwości. Otóż na ozdobnej kartce np. w kolorze złotym dzieci mogą spróbować namalować babcię i dziadka bądź też serduszka. Drugą możliwością jest namalowanie postaci przez rodziców, a zadaniem dziecka jest ich pokolorowanie. To naprawdę świetna pamiątka.

Ozdoby z masy solnej

Jeżeli macie odrobinę czasu, to możecie z dziećmi wykonać ozdoby z masy solnej. Możecie w tym przypadku postawić na zrobienie prostych serduszek, ramek na zdjęcia czy też kwiatów. Najważniejszym etapem jest niewątpliwie przygotowanie dobrej masy. Tutaj koniecznie trzeba ściśle zachować proporcje. Potrzebujecie mąkę, sól i wodę. Kluczowe znaczenie ma stosunek mąki do soli, który powinien wynosić 1:1, a więc na jedną szklankę mąki potrzebujecie jedną szklankę soli oraz pół szklanki wody. Gdy połączycie składniki dzieci mogą już formować figurki, ramki czy kwiaty. Ostatnim etapem jest wysuszenie masy solnej i najlepiej to robić w temperaturze od 60 do 80 stopni przy otwartych drzwiczkach piekarnika. Takie figurki można po wyschnięciu dodatkowo pomalować farbkami.

Obraz dla babci i dziadka

Wnuki mogą wykonać obraz dla babci i dziadka. Zamiast obrazka na kartce papieru, warto wybrać stelaż oraz płótno, a do tego farby olejne albo akwarelowe. Teren najlepiej zabezpieczyć folią gdy dziecko będzie malować, co pozwoli uniknąć długiego sprzątania. Niewątpliwie obraz będzie świetnym prezentem, tym bardziej że dziadkowie będą mogli go nawet zawiesić w salonie, czy w przedpokoju i chwalić się jakich mają zdolnych wnuków. Dzieci mogą namalować portret babci i dziadka, kwiaty czy wspólnie przeżyte przygody. Dziadkowie z pewnością docenią ich starania, niezależnie od efektu, bo każde dzieło będzie dla nich piękne.

Jest wiele kreatywnych prezentów, które dzieci mogą podarować dziadkom. Warto, by rodzice włączyli się w takie kreatywne spędzanie czasu.