Prezent na rocznicę ślubu dla znajomych

Prezent na rocznicę ślubu dla znajomych

2020-12-15

Jaki prezent na rocznicę ślubu dla znajomych wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Nie ma tutaj jednej dobrej odpowiedzi, choć wydaje się, że najmniej kreatywną opcją jest wręczenie pieniędzy. Gdy już decydujesz się na taki krok, musisz koniecznie wybrać elegancką kartkę albo pudełko do których je włożysz, bo danie samej koperty będzie trochę mało eleganckie. Jednak można postawić na konkretny prezent. Jaki?

Elegancka pościel zawsze w cenie

Chyba każdemu, kiedy słyszy rocznica ślubu od razu kojarzy się, by zakupić komplet pościeli i to może być bardzo dobra opcja, pod warunkiem, że wybierzesz hipoalergiczną, a jednocześnie elegancką. Może być to pościel z wełny wielbłądziej albo merynosa, ale zamiast kupować kołdrę czy też poduszki, lepiej zdecydować się na komplet eleganckich poszew. Można zdecydować się na antyalergiczną pościel jedwabną albo z bawełny satynowej najwyższej jakości. W pierwszym przypadku jednak prezent jest bardziej ekskluzywny, choć trzeba zdawać sobie sprawę, że nie każdy śliską pościel preferuje.

A może komplet zastawy stołowej?

Podobnie jak na ślub, tak i na rocznice można wybrać komplet zastawy stołowej. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli gospodarze mają już ich kilka, to nie powinieneś uszczęśliwiać ich kolejnym. Natomiast każdy może docenić zestaw deserowy filiżanek porcelanowych i talerzyków z mlecznikiem. Taki prezent sprawdzi się zwłaszcza na rocznicę porcelanową, a więc 20 rocznicę ślubu. Do kompletu filiżanek można zakupić srebrne sztućce. Warto stawiać na klasyczne modele, chyba że bardzo dobrze zna się czyjś gust.

Klasyka biżuteryjna albo voucher dla dwojga

Można pójść w klasykę i wybrać biżuterię. Obecnie bardzo popularne są bransoletki z symbolem nieskończoności dla niej i dla niego, ale trzeba wiedzieć, czy ktoś w ogóle preferuje taką biżuterię. Bezpieczniejszą opcją jest łańcuszek z wisiorkiem dla niej i zestaw spinek do mankietów i krawata dla niego. Nawet jeśli nie noszą tego na co dzień, to na szczególną okazję pewnie tak. Można znajomym podarować również voucher dla dwojga. Jeśli są miłośnikami tatuażu może być to voucher właśnie na taką usługę. Mogą sobie zrobić pasujące tatuaże, dzięki którym uczczą kolejny rok razem. Bardziej klasycznym, ale jednak nie tak codziennym prezentem będzie voucher na kolację w ciemności. Taka atrakcja niewątpliwie wyostrza zmysły. Jeśli para lubi wspólnie przeżywać ekstremalne przygody, to może być to voucher na skok na bungee albo przelot niewielkim samolotem. Każdy doceni także voucher czy kartę podarunkową do ośrodka SPA. Znajomi wybiorą dogodny dla siebie termin i uczczą swoją rocznicę w atmosferze pełnego relaksu.

Prezenty w formie voucherów stały się bardzo popularne i niewątpliwie można wybrać nietuzinkowe atrakcje. Nie warto podarować parze perfum, wszak można nie trafić z zapachem, lepiej dać kartę podarunkową do perfumerii, gdzie sami wybiorą najlepszą mieszankę dla siebie i na pewno będą zadowoleni.