Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

2020-12-15

Jubileusz, jakim jest rocznica ślubu rodziców, zwłaszcza okrągły, wymaga odpowiedniej oprawy. Tutaj pojawia się dylemat, co podarować. Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców nie musi być drogi, ważne by płynął prosto z serca. Mamy kilka propozycji, co można podarować.

Tradycyjny prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Co zwykle kupuje się na rocznicę ślubu? Czasami prezenty podobne są do tych kupowanych na ślub, a więc mogą to być kubki z napisami "mąż" i "żona". Na pewno przydatne, a zarazem ładne będą również wyszywane ręczniki. Oczywiście w tym przypadku warto wybrać te z najwyższej jakości bawełny hipoalergicznej albo modele z włóknem bambusa. W drugim przypadku ręczniki są antybakteryjne, gdyż włókna mają właściwości neutralizowania bakterii i grzybów. Oczywiście z tradycyjnych prezentów można wybrać także pościel. Na pewno jedwabna będzie ekskluzywnym dodatkiem do sypialni. Można do niej dobrać dekoracyjne jedwabne poduszki albo narzutę na łóżko. Co jeszcze można podarować rodzicom na rocznicę ślubu? Na pewno zestaw zastawy stołowej czy komplet kawowy z porcelany albo zestaw eleganckich sztućców.

Coś oryginalnego i niezapomnianego

Prezent na rocznicę ślubu nie musi być materialny. Jeśli mama zawsze marzyła, by pójść na kurs tańca, to można wybrać dla rodziców voucher na taki kurs. Jeśli chodzi o tego rodzaju atrakcje wiele może się sprawdzić. Dość tradycyjnym prezentem może być voucher do restauracji, wszak wspólna kolacja to najlepszy sposób na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru, a przy tym nikt nie będzie musiał stać przy kuchence. Można wybrać dla rodziców również bilet na romantyczny rejs, choćby po Bałtyku, niekoniecznie po ciepłym morzu. W zależności od tego kiedy przypada rocznica ślubu, można wybrać adekwatną, także do aury, atrakcję. W ten wyjątkowy dzień rodzicom należy się także odpoczynek, zatem warto wykupić voucher na pobyt w hotelu czy ośrodku SPA. Wspólne masaże, możliwość skorzystania z sauny czy jacuzzi to również świetny prezent. Warto również zafundować odrobinę kultury wyższej, a zatem zakupić dla rodziców bilety na operę albo balet. Jeśli nie są fanami tego rodzaju rozrywki, to nawet bilety do kina czy też voucher do wykorzystania będzie dobrym pomysłem na prezent. W końcu nie zawsze z różnych powodów można taki prezent zrealizować od razu, zatem często zamiast biletu, jeśli jest taka możliwość, lepiej wykupić voucher czy kartę podarunkową, które są ważne przez dłuższy, czas, a zwykle cały rok czy nawet dłużej.

Niewątpliwie prezent na rocznicę ślubu może być dopasowany do jej charakteru. Wszak mamy nie tylko złote gody czy srebrne ale również porcelanowa, perłowa, rubinowa, koralowa czy szafirowa. Zatem rodzaj prezentu można dopasować właśnie w ten sposób. Oczywiście czasem jest to trudniejsze niż w przypadku złotej czy srebrnej, gdzie można wybrać po prostu elegancką biżuterię dla niej i dla niego i trzeba wykazać się większą kreatywnością. Przemyślany prezent daje jednak więcej satysfakcji obdarowującemu, a także obdarowanym, którzy czują się docenieni.