Prezent na 60 urodziny dla mężczyzny

Prezent na 60 urodziny dla mężczyzny

2020-12-15

Wkraczanie w każdą dekadę życia jest wyjątkowo celebrowane. Na pewno w sposób szczególny świętowane są 60 urodziny, zwłaszcza przez mężczyznę, w końcu mówi się, że "mężczyzna jest jak wino..." Zatem jaki prezent na 60 urodziny warto zakupić dla męża, ojca, kolegi, brata albo przyjaciela. Wbrew pozorom mogą to być podobne wybory, a do prezentu warto wybrać jakiś szczególny gadżet, który będzie przypominał o uroczystym świętowaniu.

Wyjątkowy prezent na 60 urodziny dla mężczyzny

Upływ czasu nie powinien być powodem do smutku, wszak życie zaczyna się po 60-tce, zwłaszcza, że w tym okresie ma się znacznie więcej czasu dla siebie niż wcześniej. Co zatem kupić 60-latkowi? Oczywiście jeśli pije alkohol, to na pewno warto wybrać ten wykwintny, np. whiskey czy brandy, a do tego karafkę z grawerem. Można wybrać wspomnianą sentencję, albo użyć imienia solenizanta dokładając do niego określenie "wyborny koneser" albo coś humorystycznego w stylu: "Pierwsze 60 lat dzieciństwa jest zawsze najtrudniejsze" czy "Przed 60-tką nie uciekniesz, ale możesz się napić". Oczywiście karafka może być zapakowana w eleganckie pudełko drewniane z napisem.

Eleganckie, personalizowane prezenty

Jeśli solenizant pali, to można zakupić dla niego elegancką fajkę na 60-te urodziny, choć lepiej postawić na zdrowsze prezenty. Zawsze uniwersalnym podarkiem jest skórzany portfel, który także może mieć wygrawerowany laserowo napis. Ciekawym pomysłem będzie zestaw z brelokiem na klucze i długopisem. Taki prezent na pewno przyda się każdemu i będzie świetną pamiątką. Solenizant może otrzymać także spersonalizowaną koszulkę urodzinową. Dobrym pomysłem będzie zrobienie sobie wspólnego zdjęcia. Można do koszulki dokupić dużą, elegancką ramkę, w której będzie można umieścić fotografię z imprezy. Jeśli w elegancki sposób chce się podarować pieniądze to warto wybrać otwierane pudełko z życzeniami, a także sznurkiem z klamerkami do którego można dołączyć banknoty. Taki prezent może być także symboliczny, gdyż można dołączyć banknot 50 zł i 10 zł, które będą odzwierciedlać wiek solenizanta.

Oczywiście prezent dla mężczyzny na 60-te urodziny może być oryginalny. W końcu skoro to czas na realizację własnych marzeń, to warto zacząć już w urodziny. Może być to np. sport ekstremalny, czyli jazda z kierowcą samochodu wyścigowego albo skok na bungee. Oczywiście dając voucher na taką atrakcję warto wiedzieć, czy stan zdrowia solenizanta pozwala na takie szarże. Ale zwykle vouchery przeznaczone są na kilka atrakcji, zatem wystarczy upewnić się, że solenizant będzie mógł z którejś z nich skorzystać. Klasycznym prezentem jest biżuteria. Można wybrać spinki do mankietów, a także krawata, elegancką poszetkę albo kaszmirowy szal do płaszcza. Przy większym budżecie można zafundować także weekendowy wyjazd w wymarzone miejsce, do którego solenizant zawsze chciał się udać. Klasyką dla koneserów literatury będą książki, zwłaszcza złote kruki, czyli pierwsze wydania, ale również te późniejsze w eleganckiej oprawie. Można wybrać także płyty z muzyką bądź bilety na koncert.